Przejdź do treści
Powiększ tekst: A A A wersja dla niedowidzącychNa tropie tajemnic, czyli z książką na walizkach po Dolnym Śląsku

 

To już XII Dolnośląskie Spotkania Pisarzy z Młodymi Czytelnikami !

      Jest to największa regionalna impreza promująca czytelnictwo dzieci i młodzieży. W tej wspaniałej akcji uczestniczyli znani twórcy literatury dziecięcej, ilustratorzy i wydawcy, by spotkać się z młodymi czytelnikami z miast i wsi Dolnego Śląska. W ramach projektu „ Z książką na walizkach po Dolnym Śląsku”, które realizowała Dolnośląska Biblioteka Publiczna im. Tadeusza Mikulskiego we Wrocławiu, w tym roku miała zaszczyt uczestniczyć nasza – Gminna Biblioteka Publiczna w Wądrożu Wielkim. 11 czerwca 2015 r. w Szkole Podstawowej staraniem Gminnej Biblioteki Publicznej w Wądrożu Wielkim odbyło się  spotkanie autorskie uczniów klas I-III z Rafałem Witkiem. W trwającym ponad 1,5 godziny spotkaniu uczestniczyło przeszło 70. uczniów klas I-III.

         Autor, jak przedstawia Wydawnictwo „Literatura” – „pisze, wymyśla, rymuje. Swoim książkom nadaje takie tytuły jak „Plaża Tajemnic”, „Julka Kulka”, „Fioletka i ja”, „Dzieciaki kontra FOBIA”, czy „Klub latających ciotek”. Tworzy wiersze i opowiadania do szkolnych podręczników, publikuje też w „Świerszczyku”.(…) Uważa, że dzieci są najważniejsze na świecie, a może i w całym kosmosie”.

Pan Rafał swoim znakomitym słuchaczom zaprezentował swoją twórczość w sposób ciekawy i humorystyczny, nie zabrakło też dreszczyku grozy !

        W ramach spotkania dzieci biblioteki zaangażowanej w akcję, zaproponowane było wykonanie pracy w formie komiksu pod tytułem „Na tropie tajemnic”, który był równocześnie hasłem tegorocznej akcji. Praca miała za cel przedstawienie niesamowitej historii dotyczącej mojej rodziny, miejscowości bądź regionu. Do konkursu została zgłoszona mnoga ilość prac pięknych i ciekawych, a niektórych niesamowitych. Rafał Witek dokonał oceny prac, po czym  wyróżnił pracę pod tytułem „Kamień Świętej Jadwigi” wykonaną przez Piotrusia Szwedo, ucznia klasy IA Szkoły Podstawowej w Wądrożu Wielkim. Autorowi wyróżnionej pracy został wręczony dyplom oraz książka z autografem pisarza. W podziękowaniu Panu Rafałowi, dzieci wręczyły przepiękny bukiet róż, który to własnoręcznie wykonały z ozdobnego papieru. Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali pamiątkowe zakładki do książek i specjalnie przygotowaną gazetkę „WALIZKA” opisującą samą akcję „Z książką na walizkach” i wszystkich pisarzy biorących udział w tegorocznej akcji. Po spotkaniu odbył się kiermasz książek autora, które można było zakupić w promocyjnych cenach.

       Wspaniały klimat nadał spotkaniu, zaśpiewany przez dzieci hymn akcji pt. „Z książką na walizkach” autorstwa Wandy Chotomskiej, Jerzego Kumiegi i Iwony Podlasińskiej przy akompaniamencie ucznia  kl. VI.

      Całe przedsięwzięcie uświetnili swoją obecnością i za to serdeczne podziękowania składam wicedyrektor Dolnośląskiej Biblioteki Publicznej Pani Jolancie Ubowskiej, animator kultury w tejże Bibliotece Pani Kasi Kujawie, wicedyrektor Szkoły Podstawowej Pani Celinie Cecot, bibliotekarce szkolnej Pani Joli Brzozowskiej, oraz wychowawcom klas biorących udział w spotkaniu. W sposób szczególny składam podziękowanie za ogromne zaangażowanie i pomoc w przygotowaniu tego spotkania przewodniczącej Mini Samorządu Uczniowskiego Pani Bożenie Materniak.

Projekt „Na tropie tajemnic, czyli z książką na walizkach po Dolnym Śląsku” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Samorządu Województwa Dolnośląskiego i Gminy Polkowice.

                                                                                                          Joanna Brożyna

                                                                                                              Dyrektor GBP w Wądrożu Wielkim

  Na tropie tajemnic, czyli z książką na walizkach po Dolnym Śląsku  - 1
  Na tropie tajemnic, czyli z książką na walizkach po Dolnym Śląsku  - 2
  Na tropie tajemnic, czyli z książką na walizkach po Dolnym Śląsku  - 3
  Na tropie tajemnic, czyli z książką na walizkach po Dolnym Śląsku  - 4
  Na tropie tajemnic, czyli z książką na walizkach po Dolnym Śląsku  - 5
  Na tropie tajemnic, czyli z książką na walizkach po Dolnym Śląsku  - 6
  Na tropie tajemnic, czyli z książką na walizkach po Dolnym Śląsku  - 7


  Prezentacja filmowa Gminy Wądroże Wielkie

  Oferta investycyjna


  ilość odwiedzin: 4092211, dzisiaj: 2679

  Urząd Gminy Wądroże Wielkie

  Wądroże Wielkie 64
  59-430 Wądroże Wielkie

  tel.: +48 (76) 887 43 23
  fax: +48 (76) 887 43 25

  e-mail: urzad@wadrozewielkie.pl

  Urząd Gminy czynny jest
  poniedziałek 07:00-17:00
  wtorek - piątek 07:30-15:00

  NIP Urząd Gminy Wądroże Wielkie:  695-10-01-309
  REGON Urząd Gminy Wądroże Wielkie: 000548436

  NIP Gminy Wądroże Wielkie:  695-14-00-825
  REGON Gminy Wądroże Wielkie:  390647430

  Numery rachunku bankowego
  Bank Spółdzielczy w Jaworze

  83 8647 1020 0215 0840 2000 0001  
  Projekt dofinansowany ze środków Ministra Administracji i Cyfryzacji.