Przejdź do treści
Powiększ tekst: A A A wersja dla niedowidzącychII Piknik Parafialny w Kosiskach

W ubiegłą niedzielę tj. pierwszego lipca w Naszej wsi odbył się Piknik Parafialny, który poprzedzony był Uroczystą Mszą Świętą Odpustową w Kościele Parafialnym pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła w Kosiskach. Około godziny 1500 na plac rekreacyjno sportowy przybyły całe rodziny z dziećmi. Obecni byli nie tylko mieszkańcy Kosisk, lecz także goście z całej gminy oraz tacy, którzy do Kosisk mieli niespełna 150 km. Piknik Parafialny oficjalnie rozpoczął ksiądz Proboszcz Krzysztof Zambroń, który powitał wszystkich przybyłych i życzył dobrej zabawy. Nie zabrakło zaproszonych gości, tj. Wójt Gminy Wądroże Wielkie Pani Elżbieta Jedlecka, Dyrektor Departamentu Spraw Społecznych Pani Wanda Gołębiowska, Starosta Jaworski Pan Stanisław Laskowski. W programie festynu znalazły się między innymi gry i zabawy z atrakcyjnymi nagrodami, występ kapeli góralskiej, który zaprosił do tańca wiele osób, występ zespołu folklorystycznego „Cichowodzianie” oraz sprzedaż „cegiełek” na fundusz remontowy Kościoła Parafialnego w Kosiskach. Nie zabrakło również domowych wyrobów takich jak ciasta, potrawy z grilla czy chleb ze smalcem. Dużą atrakcją okazała się również „licytacja dziesiątkowa”, w której do zdobycia była maskotka bociana przekazana przez Panią wójt Elżbietę Jedlecką.

Bardzo ważną dla mieszkańców Kosisk atrakcją były warsztaty zorganizowane przez Nieformalną Grupę Mieszkańców „Wspólnie dla Kosisk”, do której należą takie osoby jak: Robert Fudali, Monika Ciąpała, Magdalena Łuć, Beata Brzezicka, Justyna Bandyk oraz Andrzej Ciąpała. Nie zabrakło również obecności osób tj. Renata Fudali, Dawid Ciąpała, Marcelina Gwizdała i Paweł Brzezicki, które fizycznie do grupy nie należą, ale nigdy nie odmówią pomocy w działaniach przeprowadzanych w ramach projektu. Projekt, który nosi tytuł „Dla dobra wspólnego działamy – o naszą małą ojczyznę dbamy” ma za zadanie realizowanie działań w zakresie tradycji i obyczajów ludowych, które odchodzą w zapomnienie. W ramach projektu odbyły się warsztaty rękodzielnicze, tj. tworzenie rzeźb ze słomy i siana, wyrób figurek z gliny, jednak największym zainteresowaniem cieszyło się wicie pięknych kompozycji kwiatowych. Uczestnicy warsztatów wykazali się ogromnym zaangażowaniem i talentem twórczym. Powstałe kompozycje kwiatowe będą doskonałą pamiątką z tego festynu.

Ogromne podziękowania za organizację Pikniku Parafialnego należą się księdzu proboszczowi i radzie parafialnej, wszystkim sponsorom i fundatorom nagród oraz każdej osobie zaangażowanej w pomoc.

Monika Ciąpała

 

  II Piknik Parafialny w Kosiskach  - 1
  II Piknik Parafialny w Kosiskach  - 2
  II Piknik Parafialny w Kosiskach  - 3
  II Piknik Parafialny w Kosiskach  - 4
  II Piknik Parafialny w Kosiskach  - 5
  II Piknik Parafialny w Kosiskach  - 6
  II Piknik Parafialny w Kosiskach  - 7
  II Piknik Parafialny w Kosiskach  - 8
  II Piknik Parafialny w Kosiskach  - 9
  II Piknik Parafialny w Kosiskach  - 10
  II Piknik Parafialny w Kosiskach  - 11
  II Piknik Parafialny w Kosiskach  - 12
  II Piknik Parafialny w Kosiskach  - 13
  II Piknik Parafialny w Kosiskach  - 14
  II Piknik Parafialny w Kosiskach  - 15
  II Piknik Parafialny w Kosiskach  - 16
  II Piknik Parafialny w Kosiskach  - 17


  Prezentacja filmowa Gminy Wądroże Wielkie

  Oferta investycyjna


  ilość odwiedzin: 4446573, dzisiaj: 1844

  Urząd Gminy Wądroże Wielkie

  Wądroże Wielkie 64
  59-430 Wądroże Wielkie

  tel.: +48 (76) 887 43 23
  fax: +48 (76) 887 43 25

  e-mail: urzad@wadrozewielkie.pl

  Urząd Gminy czynny jest
  poniedziałek 07:00-17:00
  wtorek - piątek 07:30-15:00

  NIP Urząd Gminy Wądroże Wielkie:  695-10-01-309
  REGON Urząd Gminy Wądroże Wielkie: 000548436

  NIP Gminy Wądroże Wielkie:  695-14-00-825
  REGON Gminy Wądroże Wielkie:  390647430

  Numery rachunku bankowego
  Bank Spółdzielczy w Jaworze

  83 8647 1020 0215 0840 2000 0001  
  Projekt dofinansowany ze środków Ministra Administracji i Cyfryzacji.